Bağcılar Klima Servisi 0 534 621 54 03

Bağcılar Klima Servisi

Bağcılar Klima Servisi

Bağcılar Klima Servisi

Bağcılar Klima Servisi olarak Dünya standartlarında ve İstanbul genelinde kaliteli klima ve kombi teknik servisi hizmeti veren Bağcılar Klima Servisi garantili ve nitelikli hizmetin adresi olmaktan hiçbir zaman ödün vermedi ve vermemeye de devam ediyor. Bağcılar Klima Servisi olarak bize günün yirmi dört saati ulaşabilirsiniz. Bağcılar Klima Servisi size bir telefon kadar yakın.

Siz değerli müşterilerimiz,  0 534 621 54 03 numaralı çağrı merkezimize arıza bildirimini yaptığınızda, Bağcılar Klima Servisi olarak bizler aksaklığa dair ön tespitte bulunur ve ikamet ettiğiniz adrese en yakın aracımızı yönlendiririz.

Bağcılar Klima Servisi olarak sizlerden gelen sorulardan yola çıkarak, sizlere yardımcı olmak ve sizleri aydınlatmak adına aşağıda bazı soru başlıkları derleyip konuyu açıklamaya çalıştık.

Bağcılar Klima Servisi: Kombi nedir?

Kapalı mekânların (konut, iş yeri vb.) kalorifer ile ısınmasını sağlayan ve sıcak su ihtiyacını karşılayan elektronik cihazlara denir. Kombiler, insanlara konforlu bir yaşam alanı sunar.

Kombi mekanizması içinde; fan, brülör, gaz valfi ve eşanjör gibi mekanik parçalar yer almaktadır.

Kombi nasıl çalışır?

Kombi dış ortamdan aldığı oksijen ile doğal gazı bir araya getirerek yanma işlemini meydana getirir. Yanma işlemi sonrasında ortaya ısı enerjisi çıkarması ve bu enerjiyi, kalorifer sistemine ya da sıcak su tesisatına göndermesi kombinin çalışma mekanizmasıdır.

Kombi çeşitleri nelerdir?

Klima ve kombi teknik servisi konusunda nitelikli bir firma olarak, sizlere kombi çeşitlerini tanıtalım:

Atık gazı tahliye sistemine göre ikiye ayrılır:

1-Bacalı kombiler: Kombi üretiminin ilkel modellerinden biri olduğu için kullanımı giderek azalmıştır.

2-Hermetik kombiler: Piyasada daha verimli olarak bilinmesinin nedeni; doğalgaz ile oksijenin yanması için gerekli olan havayı, direkt olarak dışarıdan almasıdır.

Isıtma tekniğine göre ikiye ayrılır:

1- Konvansiyonel (klasik) kombiler: Sistemden çıkan atık gazı direkt dışarıya atarlar. Bundan dolayı verimleri oldukça düşüktür.

2-Yoğuşmalı kombiler: Bu kombi modelinde, açığa çıkan atık gaz dışarı atılmaz ve yoğuşma geçirerek sisteme geri kazandırılır. Bundan dolayı yoğuşmalı kombilerde yüksek verim elde edilir. Yüksek verimi olmasına rağmen kurulumu maliyetli olduğu için fazla tercih edilmezler ancak kullanımı son derece ekonomiktir. İşimizin uzmanı bir servis olarak siz değerli müşterilerimize, bu kombi modelini kullanmanızı önerebiliriz.

Kombi Kullanımına Dair Her Şey

 • Kombileri, çok kısa süre çalıştırıp kapatmamaya gayret edin. Bu işlem, cihazınıza fazlasıyla zarar verir. Çünkü cihaz kapanıp açıldıkça fazla yakıt tüketir ve zamanla cihazınızın ömrü azalabilir.
 • Kombinizi; açıp kapatmamaya dikkat edin. Kısık ayarda ve sürekli olarak çalıştırın. Ya da alternatif olarak oda termostatı, termostatik radyatör vanası gibi kontrol cihazları kullanmayı deneyin.
 • Binalarınıza yalıtım yaptırarak veya yoğuşmalı kombi kullanarak doğal gaz tüketiminden tasarruf sağlarsınız ve böylece faturanızın düşük gelmesini sağlamış olursunuz.
 • Kombinizin su basınç seviyesi zaman içinde düşüyorsa, bu durum cihazınıza uzun bir süredir bakım yapılmadığını gösterir. İlk olarak yapmanız gereken, Bağcılar Klima Servisi teknik ekibimizi arayarak randevu almaktır.
 • Kombilerin yıllık bakımları yaptırılmadığında, cihazın performansı düşer. Düşük verime geçen cihaz, kendini kasmaya başlayacağından dolayı doğalgaz tüketimini artırır.

Kombi Bakım Talimatları

 • Kombinizin çalışma emniyetini korumak için planlanan her periyot sonunda servisimiz tarafından kombi bakımı yapılmalıdır.
 • Kombinizde ansızın ortaya çıkabilecek arızaları en aza indirmek, kombinizin çalışma performansını düzenli ve verimli hale getirmek, enerji tasarrufu sağlayarak kabarık gelen faturalardan kurtulmak ve kombinizi uzun yıllar ilk günkü kalitesi ile kullanabilmek için cihazınızın yıllık bakım ve kontrollerini mutlaka yaptırmalısınız.
 • Kombinizin dış yüzeyini çamaşır suyu, alkol vb. ürünlerle temizlemeyin.

Bağcılar Klima Servisi: Klima Nedir?

Evde, ofiste bulunduğunuz kapalı ortamların ısısını düzenleyen ve dezenfekte eden, sizlere konforlu bir yaşam sunan cihazlara “klima” denir.

Klimalarda; valf, kompresör  ve termostat gibi önemli teknik parçalar bulunur.

Klima çeşitleri nelerdir?

a-Pencere tipi klimalar: İlk olarak duvarın dışına veya pencerelere monte edilmiş kutu şeklindeki klima modelidir.

b-Paket tipi klimalar: Restaurant, iş hanı sinema, tiyatro gibi büyük salonlu yerlerde kullanılan ve çatıya yerleştirilen klima çeşididir.

Klima Kullanımına Dair Her Şey

 • İlk olarak alacağınız mekâna uygun kapasiteli bir ürün tercih etmek gerekir. Ardından nasıl bir ürün alacağınıza dair, Bağcılar Klima Servisi uzmanlarımızdan destek almalısınız.
 • Seçtiğiniz ürünlerde mutlaka TSE damgasının olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Klima kullanırken, ortam nemli ise klimanızı ‘nem alma’ modunda çalıştırmanız yararınıza olacaktır.
 • Klimalarınızın bakımını yıllık olarak düzenli bir şekilde yaptırın. Çünkü bakımsız kalan bir üründe, filtre tıkanıklığı yaşanır. Bu nedenle, cihazların verimi ve ömrü azalır.
 • Klimanızda arızaya neden olmamak için kaliteli hizmet anlayışına sahip firmaların yetkili servislerini tercih edin.

Klima Bakımı ve Talimatları

 • Cihazınızın daha verimli ve düşük enerji sarf ederek çalışabilmesi için kesinlikle düzenli periyotlarla teknik servis bakımı yaptırılmalıdır.
 • Bakım sırasında, filtrede tıkanıklık olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.
 • Klimanızın kumandasıyla sürekli oynamamaya gayret ediniz ki, cihaz süreli devir almak zorunda kalarak daha çok enerji tüketmesin.
 • Klimanızın dış yüzeyini çamaşır suyu, alkol vb. ürünlerle temizlemeyin

Klima ve kombinizde bulunması gereken etiketler neler olmalı?

Kendisi kadar sevdiklerine de değer veren bilinçli tüketiciler; markası, kalitesi ispatlanmış ve servis ağı gelişmiş ürünleri tercih eder. Almak istediğiniz ürünlerin etiketinde siz de, TSE damgasının ve yüksek verimlilik sembolleri olan COP ve EER’in bulunduğundan emin olun.

Hakkımızda Bilmenizi İstediklerimiz

Bağcılar Klima Servisi adıyla kurulduğumuz ilk günden bu yana sizlerden gelen her talebe yetişebilmek izin özveriyle çalıştık. Değerli olarak gördüğümüz siz kullanıcılarımıza, her zaman üstün hizmet ve güler yüzlü anlayışımızla yaklaşmaya gayret ettik. Bu sayede Bağcılar Klima Servisi olarak kendi adımıza daha kaliteli,  güvenli ve hesaplı hizmet sunmayı sağladık.

Gerek ısıtma gerekse soğutma alanlarında, İstanbul pazarının zirvesine oturduk. Bağcılar Klima Servisi merkezimizde en seçkin ve yetkin kadrolarımızla, müşterilerimize vaktinde hizmet verebilmek için çabaladık ve bunu başardık.

Bağcılar Klima Servisi Müşteri Hizmetleri

İstanbul’un her ilçesinde ve semtinde klima ve kombi montaj, bakım, onarım hizmeti veren Bağcılar Klima Servisi ile 0 534 621 54 03 numaralarımızdan irtibata geçerek dilediğiniz gün ve saate randevu talep edebilirsiniz. Her noktada hizmet veren Bağcılar Klima Servisi mobil ekiplerimiz ile gün içinde tüm işlemlerinizi yerine getiriyoruz. Bağcılar Klima Servisi uzman ekibimiz, gelen çağrılara hemen yanıt vermekte ve sorunları çözmektedir. Bağcılar Klima Servisi müşteri hizmetlerimizden 7/24 bilgi alabilir, yetkili servis talebinde bulunabilir ve cihazın montaj ve kullanım bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Kombi ve Klimalarda Garanti Süreci

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından kombilere 2 yıl, klimalara ise 3 yıl garanti tanınmıştır. Kombiler için bakanlık tarafından belirlenen minimum kullanım ömrü 15 yıldır. Cihazınızın güvenli ve sistemli çalışabilmesi için yıllık periyodik kombi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bağcılar Klima Servisi Olarak Hizmet Verdiğimiz Bazı Markalar

 • Arçelik Klima Servisi Bağcılar
 • Vestel Klima Servisi Bağcılar
 • Toshiba Klima Servisi Bağcılar
 • Demirdöküm Klima Servisi Bağcılar
 • Beko Klima Servisi Bağcılar
 • Sıemens Klima Servisi Bağcılar
 • Daikin Klima Servisi Bağcılar
 • Sanyo Klima Servisi Bağcılar

Şikâyet ve Geri Bildirim

Bağcılar Klima Servisi olarak bizim için her insan kıymetlidir. Haliyle sizlerden gelen olumlu veya olumsuz her türlü geri dönüt, bizler için birer gelişim fırsatıdır. Bağcılar Klima Servisi olarak şikayetlerinizi kahır olarak değil bir lütuf olarak görmekteyiz.

Bağcılar Klima Servisi müşteri temsilcilerimizle yahut servis ekibimizle yaşadığınız herhangi bir sorunu veya durumu 0 534 621 54 03 numaralı müşteri destek hattımızdan rahatlıkla bizlere bildirebilir ya da Bağcılar Klima Servisi sosyal medya hesaplarımızdan belirtebilirsiniz. Bizler bu durumu memnuniyetle karşılar, hassasiyetle değerlendiririz.

Ravza Teknik Klima Servisi Çalışma saatlerimiz

Hafta İçi: 09:00-19:00

Hafta Sonu: 10:00-16:00

Bağcılar Klima Servisi Sosyal Medyada:

facebook.com/klimaservisiist

instagram.com/klimaservisiist

twitter.com/klimaservisiist

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM