Kombi fiyatları 2018 / 2019

Kombi fiyatları 2018 / 2019

Kombi fiyatları ve kombi çeşitleri; taze hava alış ve atık gaz çıkış sistemine göre bacalı kombi ve hermetik kombi olmak üzere ikiye ayrılır. Yakıt cinsine göre doğalgazlı ve LPG’li, ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olarak ikiye ayrılır.

Kombi; doğalgaz ve LPG ile çalışan, bir evin sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan ve fazladan bir şofbene gerek duymadan çalışan, eşanjör, pompa ve genleşme tankı gibi ekipmanları içinde barındıran bir cihazdır. 60 ile 250 m2 alana sahip tek katlı ya da dubleks evlerde, restoran, kafe, ofis, işyeri ve diğer yaşam alanlarında kullanılabilir. Kombi çeşitleri; taze hava alış ve atık gaz çıkış sistemine göre bacalı kombi ve hermetik kombi olmak üzere ikiye ayrılır. Yakıt cinsine göre doğalgazlı ve LPG’li, ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olarak ikiye ayrılır. Kapasitelerine göre ise 17.000 – 20.000 kcal/h kapasiteli, 24.000 – 25.000 kcal/h kapasiteli ve 27.000 – 30.000 kcal/h kapasiteli olmak üzere üçe ayrılır. En ucuz kombi modelleri ve kombi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Klima Servisi İstanbul adresimizin 0 212 6910003 - 0 541 9183029 - 0 534 6215403 numaralı telefonları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bacalı Kombi Nedir?

Bulunduğu ortamın havasından yararlanarak yanma mekanizması olan mekana açılan ve baca bağlantısı bulunan kombilere bacalı kombi adı verilir. Bacalı kombi taktırmak isteyen kişiler mutlaka evlerinin baca sisteminin iyi çekip çekmediğini kontrol etmelidirler. Banyo gibi 8 m2’den az olan ortamlara bacalı kombi takılması uygun değildir. Ayrıca bacalı kombi taktırmayı planlayan kişiler mutlaka bulundukları il ya da ilçedeki bacalı kombi montajının serbest olup olmadığını yetki gaz dağıtım şirketi ile görüşmelidir.

Hermetik Kombi Nedir?

Hermetik kombi modelleri, hermetik ve yoğuşmalı olmak üzere ikiye ayrılır. Bu tür kombiler ateşleme için ihtiyaç duyulan havayı bir fan yardımıyla dış ortamdan alır ve yanma işleminden sonra atık gazı sistem ile dışarı atar. Ortamdaki havayı kullanmadığı için sürekli havalandırmaya ihtiyaç duymayan hermetik kombiler, bacalı kombilere göre avantajlıdır.

Kombi Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kombi satın almadan önce mutlaka evinizin alanını bilmeniz gereklidir. Evin alanının metre karesine göre seçim yapmak verimli bir ısınma ve ekonomik açıdan tasarruf sağlayacaktır. 80-90 m² evler için 17.000 kcal/h kombiler, 90-150 m² evler için 20.000 kcal/h kombiler ve 150 m² ve üzeri için ise 24.000 ile 36.000 kcal/h kombiler ideal seçimler olacaktır.

Sürekli ve sabit sıcaklığa sahip sıcak su kullanım konforu için türbin sistemi olan kombileri satın almalısınız. Yoksa banyo suyunda dalgalanma meydana gelir ve sıcak su yerine soğuk su ile duş almak zorunda kalırsınız. Kombi satın alırken mutlaka katalogun içinde yer alan saatteki tüketim miktarını ve verim değerlerini kontrol edin ve 24 kW kombiler için 2,5 m3/saat düzeyinde olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra kombinin ses düzeyini, dijital göstergeli bir cihazda arıza kodları olup olmadığını kontrol edin. Kombinin gaz emisyon değerlerinin düşük olduğundan emin olun böylece çevre dostu bir kombi seçimi yapmış olacaksınız.

İlkbahar ve sonbahar gibi mevsim geçişlerinde daah düşük ısılar yeterli olacaktır. Bu yüzden kombi seçimi yaparken 30 °C’ye kadar düşebilen cihazlara yönelebilir böylece tasarruf edebilirsiniz.

100 m2’den küçük evlerde radyatör petek sayısı az olduğu için bacalı kombiler tercih edilmelidir. Demirdöküm Kombiler ve Baymak Kombiler, bacalı kombiler için doğru tercihler olacaktır.  Özellikle 100 m2’den büyük evlerde yoğuşmalı kombi tercih ederek büyük tasarruf elde edebilirsiniz. Vaillant kombiler ve Arçelik kombiler, yoğuşmalı kombi sınıfının en iyi, avantajlı ve uygun fiyatlı markalarıdır. Bu markaların ürettiği kombi modelleri kaliteli, verimli ve çevre dostu özelliklere sahiptir. Bu yüzden ideal bir kullanım sunar. Kombi fiyatları

Anahtar Kelimeler: Doğalgaz Kombi Fiyatları, Yoğuşmalı Kombi Fiyatları, Kombi Fiyatları Demirdöküm, Tam Yoğuşmalı Kombi Fiyatları, Kombi Fiyatları Vaillant, Kombi Fiyatları 2018, Kombi Fiyatları 2019, Demirdöküm Yoğuşmalı Kombi Fiyatları, Çift Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM