Kombi su başınca düşerse neler yapılmalı?

Kombi su başınca düşerse neler yapılmalı?

Klima Servisi İstanbul olarak kombi neden su eksiltir? Kombi su basıncı neden düşüyor? Sorularını birçok müşterimizden duymaktayız. Kombi su basıncı düşmesi tesisat sisteminin bir yerinde su kaçağı olduğu anlamına gelebilir. Ancak kombi su basıncı 1-2 ayda bir 1 bar kadar düşüyorsa bu normal bir durumdur. Eğer devamlı kombi su eksiltiyorsa bir sorun olduğu anlamına gelir.

Kombi Su Basıncı Düşünce Ne Yapmalı?

Kombi su basıncı düşünce ne yapmalı? Sorusunun cevabı çok basittir. Kombi su basıncı düştüğü zaman kombiye su takviyesi yaparsanız kombinin basıncı tekrar yükselecektir. Kombiye su takviyesi için, her marka kombide su takviye vanası bulunur. Bu vanayı saat yönünün tersine çevirerek su takviye vanasını açmış olursunuz. Bazı kombilerde, su takviye vanasını önce dışarı doğru çekmeniz gerekir. Bazı kombilerde ise vana yerine iki adet kol bulunur. Bu kolları tutup birbirinden ayırırsanız kombiye su takviyesi yapmış olursunuz. Tekrar kapatmak için kolları birleştirmeniz gerekir.

Sürekli Kombi Su Basıncı Düşüyor

Kombi su basıncı düşüyorsa ve bu her zaman oluyorsa tesisat sisteminizde su kaçağı olabilir. Kalorifer tesisatındaki su kaçakları kolay kolay fark edilmez. Tesisattaki su basıncı az olduğu için, su kaçağı olduğu zaman seste gelmez. Ancak kombi bar göstergesinde basıncın düştüğünü gördüğünüzde şüphelenirsiniz. Kalorifer tesisat boruları, şap altından geçtiği için su kaçağı varsa uzun süre fark edilmez.

Kalorifer tesisatında su kaçağı varsa ne yapılmalı?

Kalorifer tesisatında su kaçağı varsa mutlaka profesyonel bir firmadan yardım almalısınız. Firmamız bu konuda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan firmamız, ısıtma sistemlerindeki her türlü soruna müdahale ederek kalıcı çözümler sunmaktadır.

Kalorifer tesisatınızda su kaçağı varsa ve firmamızdan yardım istemişseniz;

Ekiplerimiz en kısa sürede adresinize gelirler.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı iki farklı yöntemle çözüme kavuşturulabilir.

Eğer tesisatınızdaki kaçak ufak boyuttaysa, hiçbir yeri kırmadan özel bir kimyasal ile kalorifer tesisatındaki su kaçağını onarırlar.

Özel kimyasal kalorifer tesisatının için dökülür. Kombinin çalışması ile bu kimyasal bütün tesisat borularına dağılır.

Kalorifer tesisatındaki kaçak olan noktayı onarır ve başka noktalarda çatlaklar varsa onları da onarır.

Diğer bir yöntem ise; kalorifer tesisatındaki su kaçağı büyük boyuttaysa termal kamera kullanılır.

Termal kamera ile şap altından geçen borular sıcak olduğu için görünür.

Şap altından geçen bütün borular tek tek kontrol edilerek su kaçağının olduğu yer tespit edilir.

Tespit işleminden sonra sadece kaçağın olduğu yer kırılarak lokal tamirat yapılır.

Yapılan işlemleri firmamız garanti altına alınır.

İşlemler bittikten sonra, peteklerin havası alınıp sistem çalıştırılır.

Sizde tesisatınızda su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız bizimle iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Kombi Su Almıyor

Kombi su almıyorsa bu su takviye vanasından kaynaklanabilir. Su takviye vanası bozulmuştur ve siz açtığınızı sanıyorsunuz oysa musluk açılmıyordur. Kombi takviye vanası bozulmuşsa kombi yetkili servisini arayarak bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Diğer bir ihtimal ise, kombiye takviye edilen su, şebeke suyudur ve şebeke suyunun basıncının düşük olması kombiye su basılmasına engel olur. Eğer eviniz üst katlardaysa ve şebekenin su basıncı düşükse kombi takviye musluğunu açsanız da kombi su almaz. Kombi bar yükseltme işlemini gece saatlerinden deneyerek bu durumdan emin olabilirsiniz.

Kombinin Suyu Biterse Ne Olur?

Müşterilerimiz kombiye zarar verir endişesi ile bu soruyu sık sormaktadırlar. Ancak günümüz teknolojisi bu gibi olumsuz durumlarda kendini korumaya alan kombilerin üretilmesini sağlamıştır. Kombinin içindeki suyun seviyesi 1 barın altında düşünce, kombi hata mesajı verir ve çalışmayı durdurur. Bu sayede kombi zarar görmez. Sizde ancak eviniz soğuduğunda kombiye bakarak suyun basıncının düştüğünü fark edersiniz.

Kombi suyunun azalması sizleri korkutmasına gerek yoktur.  Hata mesajını gördüğünüzde kombiye su takviyesi yapınız. Kombiyi yeniden çalıştırırsanız her şey normale dönecektir.

Kombi Basıncının Yükselmesi

Kombi basıncının yükselmesi kombinin su takviye musluğu ile ilgili bir durumdur. Musluk arızalı olursa ve kapanmazsa kombi basıncı yükselecektir. Bu sorunu çözebilmek için kombi yetkili servisini aramalısınız. Gelen yetkili personel kombi takviye musluğunu değiştirerek bu sorunu çözecektir.

Kombi Basıncı Yükselirse Ne Olur?

Kombiler akıllı elektronik cihazlardır. Bütün güvenlik yazılımları mevcuttur. Kombinin basıncının çok yükselmesi tesisat borularına zarar verebilir. Bu durum ciddi olumsuzluklara neden olur. Ancak kombilerdeki güvenlik sistemi buna müsaade etmez. Kombi basıncı 3 barın üstünde çıktığında, kombi tahliye hortumundan fazla su tahliye edilir. Böylece oluşabilecek aksiliklerin önüne geçilmiş olur.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM